Saturday May 11, 2024
|
8:00 AM - 1:00 PM
|
ELHS Reserved
|
|
|
8:30 AM - 9:30 AM
|
Tee Ball Softball - EL McCollum vs Wilbraham
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Pirates vs. Angels Pinto game
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Kelly vs. Browne Tee Ball game
|
|
|
9:00 AM - 1:00 PM
|
softball umpire training
|
|
|
9:45 AM - 10:45 AM
|
Tee Ball Softball - EL Howard vs Wilbraham
|
|
|
10:00 AM - 11:00 AM
|
Music Together
|
|
|
10:00 AM - 11:30 AM
|
12U A practice
|
|
|
10:00 AM - 12:00 PM
|
Senior girls Lax game vs. West Side
|
|
|
10:15 AM - 11:15 AM
|
Athletics vs. White Sox Pinto game
|
|
|
10:30 AM - 11:30 AM
|
McFarlin vs. Holden Tee Ball game
|
|
|
11:30 AM - 12:30 PM
|
Marlins vs. Padres Pinto game
|
|
|
12:00 PM - 1:00 PM
|
Conboy vs. Fontaine Tee Ball game
|
|
|
12:45 PM - 1:45 PM
|
Royals vs. Orioles Pinto game
|
|
|
1:00 PM - 1:30 PM
|
U10 Boys game (JJ)
|
|
|
1:00 PM - 4:00 PM
|
Baseball practice
|
|
|
1:15 PM - 2:30 PM
|
Boys LAX Senior B Game vs. Berkshiere's
|
|
|
1:30 PM - 2:30 PM
|
Saunders vs. Ferrigno Tee Ball game
|
|
|
2:00 PM - 3:00 PM
|
11U Boys game - Hellyer
|
|
|
2:00 PM - 4:00 PM
|
10U Softball Game - EL Sweitzer vs Longmeadow
|
|
|
2:30 PM - 3:30 PM
|
U9 Boys game (Lachapelle)
|
|
|
2:30 PM - 4:00 PM
|
13U Boys 1 Soccer Coach-Coughlin EL vs Amherst
|
|
|
3:15 PM - 4:15 PM
|
12U Boys game - Fiorentino
|
|
|
3:45 PM - 4:45 PM
|
U10 Girls game
|
|
|
4:00 PM - 5:15 PM
|
Boys LAX Jr. A Game vs. Longmeadow
|
|
|
4:00 PM - 5:30 PM
|
13U Girls 1 Soccer coach-Vigneux EL vs Ludlow
|
|
|
5:00 PM - 6:30 PM
|
Volleyball-Youth - Junior Spartan Volleyball- Session 1 (TH/SAT)
|
|
|
5:30 PM - 6:30 PM
|
Volleyball-Youth - Mini Spartan Volleyball- Session 1 (TU/SAT)
|
|
|
5:30 PM - 7:00 PM
|
14U Girls 1 Soccer coach-Dunne EL vs Belchertown
|
|
|
6:30 PM - 7:30 PM
|
Volleyball-Youth - Mini Spartan Volleyball- Session 2 (TU/SAT)
|
|
|
6:30 PM - 8:00 PM
|
Volleyball-Youth - Junior Spartan Volleyball- Session 2 (TH/SAT)
|
|
|
Saturday May 18, 2024
|
8:00 AM - 1:00 PM
|
ELHS Reserved
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Pirates vs. Marlins Pinto game
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Saunders vs. McFarlin Tee Ball game
|
|
|
9:00 AM - 5:00 PM
|
Softball Spring Smash
|
|
|
10:00 AM - 11:00 AM
|
Music Together
|
|
|
10:15 AM - 11:15 AM
|
Angels vs. Padres Pinto game
|
|
|
10:15 AM - 11:15 AM
|
U10 Boys game (Quinn)
|
|
|
10:30 AM - 11:30 AM
|
Browne vs. Fontaine Tee Ball game
|
|
|
10:45 AM - 11:45 AM
|
11U Boys game - Hellyer
|
|
|
11:00 AM - 12:00 PM
|
Grades 3/4 Suburban Game
|
|
|
11:30 AM - 12:30 PM
|
Royals vs. Athletics Pinto game
|
|
|
11:30 AM - 12:30 PM
|
U9 Girls game (Grant)
|
|
|
12:00 PM - 1:00 PM
|
11U Girls game - Dunne
|
|
|
12:00 PM - 1:00 PM
|
Kelly vs. Holden Tee Ball game
|
|
|
12:45 PM - 1:45 PM
|
Orioles vs. White Sox Pinto game
|
|
|
12:45 PM - 1:45 PM
|
U10 Girls game
|
|
|
1:00 PM - 4:00 PM
|
Baseball practice
|
|
|
1:30 PM - 2:30 PM
|
Conboy vs. Ferrigno Tee Ball game
|
|
|
2:30 PM - 4:30 PM
|
14U Softball Game - El Martin vs EL Fydenkevez
|
|
|
3:00 PM - 5:30 PM
|
Powerhouse Rental
|
|
|
4:00 PM - 5:15 PM
|
Boys LAX Jr. A Game vs. Westfield
|
|
|
5:30 PM - 7:30 PM
|
Powerhouse Rental
|
|
|
Wednesday May 22, 2024
|
3:30 PM - 5:00 PM
|
Marlins Swim Team - Marlins Summer 2024 Senior Group
|
|
|
4:00 PM - 5:30 PM
|
Jr Lax Practice
|
|
|
4:30 PM - 5:30 PM
|
U10 baseball practice
|
|
|
5:00 PM - 5:45 PM
|
Marlins Swim Team - Marlins Summer 2024 Practice 1
|
|
|
5:00 PM - 7:00 PM
|
14U Joint practice
|
|
|
5:15 PM - 6:15 PM
|
Annie McCollum - Teeball Softball Practice
|
|
|
5:30 PM - 6:30 PM
|
2nd Grade Girls Lax Practice
|
|
|
5:30 PM - 7:30 PM
|
10u B baseball practice
|
|
|
5:30 PM - 8:15 PM
|
Jr girls lax game (Amherst)
|
|
|
5:45 PM - 6:45 PM
|
10U A - Conway Game
|
|
|
5:45 PM - 6:45 PM
|
8U B - Webber Game
|
|
|
5:45 PM - 7:30 PM
|
12UB Boys Baseball
|
|
|
6:00 PM - 7:00 PM
|
Boys LAX Bantam Game vs. Longmeadow
|
|
|
6:00 PM - 7:00 PM
|
Marlins Swim Team - Marlins Summer 2024 Practice 2
|
|
|
6:00 PM - 7:30 PM
|
14U Girls 1 Soccer coach Dunne EL vs Northampton
|
|
|
6:00 PM - 8:00 PM
|
14U Softball Game - EL Martin vs Chicopee
|
|
|
6:00 PM - 8:00 PM
|
10U Softball Game - EL Connor vs Agawam
|
|
|
6:00 PM - 8:00 PM
|
10U Softball Game - EL Sweitzer vs Wilbraham
|
|
|
7:00 PM - 8:30 PM
|
Marlins Swim Team - Marlins Summer 2024 Practice 3
|
|
|
Saturday June 1, 2024
|
12:00 AM - 11:59 PM
|
ELHS Reserved
|
|
|
8:00 AM - 9:00 PM
|
ELHS Reserved
|
|
|
8:30 AM - 9:30 AM
|
Tee Ball Softball - EL Mahan vs Wilbraham
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Royals vs. White Sox Pinto game
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Browne vs. Holden Tee Ball game
|
|
|
10:00 AM - 11:00 AM
|
Music Together
|
|
|
10:15 AM - 11:15 AM
|
Athletics vs. Orioles Pinto game
|
|
|
10:15 AM - 11:15 AM
|
U9 Boys game (Lachapelle)
|
|
|
10:30 AM - 11:30 AM
|
McFarlin vs. Ferrigno Tee Ball game
|
|
|
11:00 AM - 12:15 PM
|
8U Softball Game - EL Franklin vs Ludlow
|
|
|
11:30 AM - 12:30 PM
|
Marlins vs. Angels Pinto game
|
|
|
11:30 AM - 12:30 PM
|
U9 Girls game (Grant)
|
|
|
12:00 PM - 1:00 PM
|
Saunders vs. Conboy Tee Ball game
|
|
|
12:45 PM - 1:45 PM
|
11U Girls game - Dunne
|
|
|
12:45 PM - 1:45 PM
|
Pirates vs. Padres Pinto game
|
|
|
1:00 PM - 2:00 PM
|
Senior Suburban Game
|
|
|
1:00 PM - 4:00 PM
|
Baseball practice
|
|
|
1:30 PM - 2:30 PM
|
Kelly vs. Fontaine Tee Ball game
|
|
|
2:00 PM - 3:00 PM
|
12U Boys game - Fiorentino
|
|
|
2:00 PM - 3:30 PM
|
13U Boys 3 Soccer coach-Lennon EL vs Longmeadow
|
|
|
3:30 PM - 5:00 PM
|
14U Boys 2 Soccer coach-Lennon EL vs Springfield
|
|
|
5:00 PM - 7:00 PM
|
14U Softball Game - EL Fydenkevez vs Westfield
|
|
|
Saturday June 8, 2024
|
8:00 AM - 9:00 PM
|
ELHS Reserved
|
|
|
8:30 AM - 9:30 AM
|
Tee Ball Softball - EL Mahan vs Wilbraham
|
|
|
8:30 AM - 11:00 AM
|
Team Challenge Event
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
Kelly vs. McFarlin Tee Ball game
|
|
|
9:00 AM - 10:00 AM
|
11U Boys game - Hellyer
|
|
|
9:00 AM - 5:00 PM
|
Reynolds/Jones
|
|
|
9:30 AM - 10:30 AM
|
U10 Boys game (JJ)
|
|
|
10:00 AM - 11:00 AM
|
Music Together
|
|
|
10:15 AM - 11:15 AM
|
12U Boys game - Fiorentino
|
|
|
10:30 AM - 11:30 AM
|
Saunders vs. Fontaine Tee Ball game
|
|
|
10:45 AM - 11:45 AM
|
U9 Girls game (Grant)
|
|
|
11:00 AM - 12:00 PM
|
Grades 3/4 Suburban Game
|
|
|
11:00 AM - 12:15 PM
|
8U Softball Game - EL Franklin vs Wilbraham
|
|
|
11:30 AM - 12:30 PM
|
11U Girls game - Dunne
|
|
|
12:00 PM - 1:00 PM
|
Browne vs. Ferrigno Tee Ball game
|
|
|
12:30 PM - 1:45 PM
|
8U Softball Game - EL White vs Ludlow
|
|
|
1:00 PM - 2:30 PM
|
13U Girls 1 Soccer coach-Vigneux EL vs Agawam
|
|
|
1:00 PM - 4:00 PM
|
Baseball practice
|
|
|
1:30 PM - 2:30 PM
|
Conboy vs. Holden Tee Ball game
|
|
|
2:30 PM - 4:00 PM
|
13U Boys 1 Soccer coach-Coughlin EL vs Agawam
|
|
|
4:00 PM - 5:30 PM
|
13U Boys 3 Soccer coach-Lennon EL vs AJAC
|
|
|
5:30 PM - 7:00 PM
|
14U Boys 2 Soccer coach-Lennon EL vs Longmeadow
|
|
|